Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi. Nasza społeczność szkolna postanowiła celebrować ów dzień przez cały tydzień, oferując szereg ciekawych aktywności.
Podczas lekcji biologii i chemii uczniowie oglądali pod mikroskopami przygotowaną przez klasy piąte hodowlę protistów, a także tworzyli samodzielnie preparaty mikroskopowe. Zastanawialiśmy się także nad rolą wody w przyrodzie i przypomnieliśmy sobie jej obieg. Klasa siódma stworzyła ECO-lapbooka, zawierającego cenne wskazówki, dotyczące postaw proekologicznych, które możemy kultywować w swoich domach i tym samym dbać lokalnie o nasze środowisko. Opiekunowie świetlicy zorganizowali konkurs na najciekawszy projekt ECO-KOSZULKI w pełni wykonanej z materiałów pochodzących z recyklingu, zaś sama świetlica zachęcała wszystkich swoich podopiecznych do świadomego segregowania śmieci.  W trakcie zajęć wychowania fizycznego udało się nieco oczyścić przepiękne tereny spacerowe, z których korzystamy na co dzień. Nie mogło zabraknąć ekologicznego toru przeszkód, który integrował klasę IV, dostarczając wiele pozytywnych emocji oraz zajęć twórczych, podczas których powstały kolorowe drzewa z prawdziwego mchu - chrobotka.

 

Angelika Kaźmierczak-Ginowicz

 

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w działaniach projektowych. Podczas lekcji przyrodniczych w terenie dzieci wykonywały przyrodnicze obrazy z zebranych w parku roślin, układały hasła z darów przyrody. Uczniowie zgłębiali swoją wiedzę na temat smogu w ramach realizowanego projektu "Czyste powietrze". W ostatnim dniu projektowym każda klasa wykonała makiety pod hasłem "MOJE MIASTO BEZ SMOGU". Z dużym zaangażowaniem mali ogrodnicy sadzili kwiaty, które sprawiły, że Ziemia stała się bardziej kolorowa i jeszcze piękniejsza. 

 

Magdalena Kurkiewicz


Zdjęcia: Anna Goławska & Katarzyna Matys & Magdalena Kurkiewicz & Angelika Kaźmierczak-Ginowicz & Alicja Juszczak & Michał Diaków & Walentyna Sytnik

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

07 maja 2024
(Ty)Dzień Ziemi – 22 kwietnia

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska