BohaterON w naszej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych edycji projektu BohaterON – włącz historię!, w reakcji na rosnące zainteresowanie prowadzonymi w ramach akcji działaniami edukacyjnymi, ruszyła już trzecia edycja!  W przededniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, również i nam udało nam się włączyć do tej, jak dotąd największej, akcji społecznej.


Kampania miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek.


Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem przygotowali krótką prezentację multimedialną dla uczniów naszej szkoły, którą przedstawili na lekcjach historii. Przygotowali 100 symbolicznych kartek z podziękowaniami i życzeniami z okazji 100 – lecia niepodległości dla bohaterów Powstania Warszawskiego. Treści tych życzeń oraz żywiołowa merytoryczna dyskusja na lekcjach jest dowodem na to, że mamy dojrzałą młodzież, która ceni takie wartości jak patriotyzm, ojczyzna, tożsamość narodowa. 

 

Tekst: Agnieszka Aksamit – Sowińska
Zdjęcia: Agnieszka Aksamit - Sowińska

www.bohateronwtwojejszkole.pl

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

28 października 2018
 100 kartek na stulecie niepodległości

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska