Jubileusz Szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci, czas je porządkuje, dodaje im blasku, sprawia, że pewne zdarzenia umykają z pamięci, jednak dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Wyruszmy w niezwykłą podróż, podróż w szkolne lata, przypominając jej początki i najnowsze dzieje.


Historia Szkoły Podstawowej w Pełczycach rozpoczyna się w 1946 roku. W pierwszej kronice czytamy „Dzięki drogom Opatrzności Boskiej i sprawiedliwości dziejowej, a po strasznej II wojnie światowej, prastare ziemie polskie – piastowskie wróciły do Macierzy pod nazwą Ziemie Odzyskane. W marcu 1946 roku, a już 13 marca 70 dzieci w różnym wieku rozpoczęło naukę…”.


Czas mija… Od dźwięku pierwszego dzwonka w naszej szkole minęło 75 lat. Paulo Coelho napisał „Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej”.


Wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, a także Uczniom i Rodzicom zawdzięczamy istnienie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pełczycach. Wychodząc z założenia, że historia jest nauczycielką życia, staramy się pielęgnować wspaniałe tradycje naszej Szkoły i korzystać z mądrości ludzi, którzy ją tworzyli i nadal kształtują. 


Rok szkolny 2020 – 2021 staje się wyjątkowy ze względu na panującą pandemię COVID-19, nie możemy się spotkać, świętować tradycyjnie – fotogaleria przeprowadzi nas przez 75 lat historii Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pełczycach… 

 

Zebrała: Katarzyna Zduńczyk

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

11 marca 2021
75 lat Szkoły Podstawowej

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska