Gniezno - właśnie to miasto było celem naszej wycieczki, która odbyła się 1 grudnia. Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze trzy tygodnie, my świąteczny klimat poczuliśmy tego właśnie dnia. Zwiedzanie zaczęliśmy od fabryki bombek, gdzie krok po kroku byliśmy świadkami, jak powstają przepiękne kule, które później dekorują nasze świąteczne drzewka. Uczestniczyliśmy także w warsztatach plastycznych, podczas których każdy z nas malował swoją najpiękniejszą bombkę.
 

Gniezno, podobnie jak Rzym, zbudowano na siedmiu wzgórzach. Na Wzgórzu Lecha, największym wzniesieniu w mieście – wybudowano katedrę gnieźnieńską. Te i wiele innych zabytków tego miasta mogliśmy zobaczyć, spacerując jego ulicami. Widzieliśmy jeszcze starówkę, Dolinę Pojednania, Wzgórze Panieńskie i Drzwi Gnieźnieńskie z XII wieku, przedstawiające życie św. Wojciecha. A idąc przez Park Piastowski brzegiem Jeziora Jelonek, doszliśmy do Muzeum  Początków Państwa Polskiego.

 

Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale uśmiechnięci i bogatsi w nowe doświadczenia, wiedzę o naszym kraju oraz z bombką w kieszeni.
 

 

Dobrosława Nowak

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

05 grudnia 2017
Bomb(k)owa Wycieczka

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska