W piątek, 2 czerwca 2023 r., uczniowie klasy II b, III a oraz III b wraz z wychowawczyniami: Darią Panowicz, Mariolą Tyrpą oraz Karoliną Babińską, wyruszyli na wycieczkę do Poznania. Był to czas nie tylko zwiedzania stolicy Wielkopolski, ale również pożegnania. Przed uczniami klas trzecich bowiem przejście do II etapu nauczania i zmiana wychowawców. 
Pierwszym przystankiem było Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie uczniowie wzięli udział w wypieku Rogali Świętomarcińskich. Pod czujnym okiem Rogalowego Mistrza wyrabiali ciasto i formowali rogale, słuchając legendy o tym, w jaki sposób te łakocie trafiły do Poznania oraz opowieści o św. Marcinie. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie wzięliśmy udział w grze terenowej. Zadaniem było rozwiązanie zagadek oraz rozszyfrowanie kodu do skrzynki. Ostatnim, ale również ekscytującym miejscem, które odwiedziliśmy, był Ogród Zoologiczny w Poznaniu. Do ZOO dojechaliśmy kolejką parkową Maltanka. Spacerując alejkami, podziwialiśmy przyrodę i zachwycaliśmy się zwierzętami. 


Bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do domów. To były niesamowite chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

 

Tekst: Karolina Babińska
Zdjęcia: Karolina Babińska, Daria Panowicz

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

08 czerwca 2023
Cała naprzód do stolicy Wielkopolski!

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska