Każdy 1 czerwca jest w naszej szkole dniem wesołego świętowania Zamiast klasówek i testów na wszystkie dzieci, małe, średnie i duże, czekały niespodzianki oraz przygody! 
Najmłodsi uczniowie rysowali kredą na dziedzińcu szkoły ilustracje, które następnie służyły za tło do klasowych sesji zdjęciowych. Poza tym fantastycznie bawili się, wykonując latawce i puszczając je nad szkolnymi boiskami. Nie zabrakło również ulubionych zabaw i gier ruchowych. 
Panie: Barbara Jagiełło oraz Katarzyna Matys, przy współpracy z innymi nauczycielami: P.  Gaudenem, M. Przybył, M. Sitarzem, A. Sieniawską oraz M. Szwedziak-Żuk, dla średnich i starszych dzieci przygotowały podchody z zadaniami, podczas których uczniowie klas IV - VII musieli wykazać się kreatywnością,  logicznym myśleniem, ale przede wszystkim współpracą. Zadaniem uczniów było dotarcie zgodnie z planem miasta do pięciu punktów: Parku im. Jana Pawła II, Urzędu Miejskiego, M-GOK-u, placu zabaw, placu Mickiewicza z Pomnikiem Niepodległości. W tych miejscach czekały na uczniów zadania związane z  historią Gminy Pełczyce, językiem polskim i językiem angielskim, udzielaniem pierwszej pomocy, logicznym myśleniem matematycznym czy sprawnością manualną. 
Łatwo nie było, ale nagrody w postaci lodów oraz grillowanej kiełbaski każdemu dziecku przypadły do gustu. Ogromne podziękowania należą się naszej wspaniałej i jak zawsze niezawodnej Radzie Rodziców! 
Finałem Dnia Dziecka w pełczyckiej szkole było grupowe zatańczenie ulubionej belgijki oraz kilku innych tanecznych hitów. Oby radosna atmosfera beztroskiej zabawy towarzyszyła nam aż do wakacji.


Tekst: M. Luisetto & M. Kurkiewicz & K. Matys
Zdjęcia: nauczyciele

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

06 czerwca 2022
Dzień Dziecka 2022

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska