14 października to wyjątkowe święto w kalendarzu szkolnym. W tym szczególnym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły. Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej jest zarazem 250-tą rocznicą utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, która od początku swego istnienia miała czuwać nad rozwojem szkolnictwa w Polsce.

 

Z tej okazji spotkaliśmy się w naszej Szkole 13 października 2023 r. na uroczystym apelu, przygotowanym przez uczniów klas V pod kierunkiem Pana Marcina Sitarza.          W uroczystości udział wzięli Burmistrz Pełczyc Pan Mirosław Kluk, Przewodniczący Rady  Miejskiej Pan Marek Sowiński, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Bil, Prezes ZNP Pan Paweł Gauden, Dyrektor Szkoły Pani Alicja Burda, Wicedyrektor Pani Edyta Smulczyńska, nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszej szkoły oraz zaproszeni goście. 

 

Młodzież zaprezentowała utwory muzyczne i poetyckie związane z październikowym świętem. Artyści w swoim programie wyrazili podziękowanie za pracę, pomoc, wsparcie,  serce oraz przewodnictwo w drodze po nowe umiejętności i wiedzę. Recytowali piękne wiersze, nie zabrakło także układów tanecznych w wykonaniu zespołu Top Dance, którym opiekuje się Pani Marzena Liusetto. Uczniowie swoją wdzięczność wyrazili w piosence wykonanej wspólnie z Paniami Katarzyną Zduńczyk i Katarzyną Matys. 

 

Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań, kwiatów i upominków przygotowanych przez Samorząd Uczniowski i jego opiekuna Panią Barbarę Jagiełło  oraz do przyznania nagród Burmistrza  Dyrektora Szkoły.

 

Za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci szczególne podziękowania w stronę Dyrekcji Szkoły i grona pedagogicznego skierowała przewodnicząca Rady Rodziców, której życzenia wzruszyły wszystkich obecnych.

 

W tym wyjątkowym dniu miło spędziliśmy czas, wsłuchując się w dźwięki muzyki i doskonale wyrecytowane teksty poetyckie oraz wpatrując się w świetnie przygotowane układy taneczne.


Wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy jeszcze raz tylko tego, co  najlepsze!

 

 

Tekst: Agata Bereśniewicz
Zdjęcia Anna Goławska

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

17 października 2023
Dzień Edukacji Narodowej

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska