W dniach 13-16 stycznia gościliśmy Wolontariuszy z Fundacji EuroWeek – Szkoła Liderów, Kimberly z Guatemali i Seto z Indonezji. Z Fundacją EuroWeek współpracujemy już czwarty rok i nasi uczniowie regularnie wyjeżdżają na warsztaty językowe do Kotliny Kłodzkiej. Jednak była to pierwsza wizyta Wolontariuszy z EuroWeek w naszej szkole.
Zajęcia z Kimi i Seto odbywały się w ramach planowych lekcji j. angielskiego. Prowadzone były w formie warsztatów interaktywnych łączących naukę z zabawą. Podczas różnych gier i zabaw, licznych rozmów na przerwach i spotkań po zajęciach uczniowie mogli w praktyczny sposób sprawdzić i doskonalić swoją znajomość j. angielskiego, niektórzy nawet hiszpańskiego, a także rozwijać swoje kompetencje społeczne. Ponadto Wolontariusze przybliżyli nam swoją kulturę i wiedzę o Guatemali i Indonezji. Mieliśmy także lekcję salsy, jednego z tańców latynoamerykańskich.
To były niezwykle wyjątkowe dni. Towarzyszył nam bardzo dobry humor, a uśmiechy nie znikały z twarzy naszych uczniów i Wolontariuszy. Można było zaobserwować jak w cudowny sposób dzieci i młodzież przełamywali swoje bariery językowe, otwierali się na nieznane i z zaangażowaniem opiekowali się naszymi gośćmi. Kimberly i Seto dali im niezwykle ważne lekcje życia, pokazując różnorodność wielokulturową, otwartość na drugiego człowieka, kształtując umiejętność współpracy w grupie, budując pewność siebie, a także uzmysławiając im, iż mimo, że czegoś nie wiedzą i popełniają błędy, muszą działać i podejmować kolejne próby, gdyż tylko w taki sposób mogą poruszać się naprzód i się rozwijać.

 

Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania w Międzygórzu, naszym ulubionym miejscu w Kotlinie Kłodzkiej.

 

Tekst i zdjęcia: Marta Piotrowska 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

21 stycznia 2020
"EuroWeek” w naszej szkole

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska