W klasie czwartej zawrzało! Uczniowie w ostatnim czasie kontynuowali swoją przygodę z Królestwem Geometrii. Chcąc utrwalić wiedzę na temat odcinków i figur geometrycznych czwartoklasiści przenieśli się w świat sztuki i geometrii, i wykonali wspólny matematyczny projekt „Serca Op-Art”. W czym tkwi sekret? Uczniowie stali się artystami – matematykami, którzy nie tylko doskonalili swoje umiejętności matematyczne, ale także wykorzystali swoją kreatywność przy użyciu techniki op-art, tworząc iluzje optyczne. Podczas kreowania niezwykłych wzorów wykorzystywaliśmy symetrię, proporcje, regularność kształtów...

 

Kolejnym matematyczno – artystycznym wyzwaniem były dzieła tworzone z kół. Uczniowie utrwalali pojęcia oraz mierzenie średnic i promieni kół. Wykorzystując zdolności manualne oraz wyobraźnię, stworzyli niesamowite bajkowe dzieła.

 

Zajęcia okazały się niezwykłą podróżą w świat abstrakcji, gdzie kształty łączyły się w fascynujący sposób. To było nie tylko tworzenie sztuki, ale matematyczna symfonia kształtów.

 

Daria Panowicz

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

06 marca 2024
Fantazje geometryczne

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska