ul. Ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

sp@sppelczyce.pl

Finał powiatowych eliminacji OTWP
14 kwietnia 2018

 

 

 

edukacja 

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

Szkoła Podstawowa

05 kwietnia 2018 roku o godz. 10.00 w sali Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego w Choszcznie odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. 


W konkursie uczestniczyli przedstawiciele gmin z powiatu choszczeńskiego. Każdą gminę reprezentowały trzy osoby ze szkoły podstawowej i tyle samo z gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej. Przedstawicielami Gminy Pełczyce było łącznie sześć osób, z czego aż cztery ze Szkoły Podstawowej w Pełczycach. Laureaci etapu gminnego wykorzystali czas, aby przygotować się do eliminacji powiatowych i zmierzyć się z zawodnikami z innych gmin.


W wyniku rywalizacji między uczestnikami turnieju uczniem awansującym do kolejnego etapu została zdobywczyni pierwszego miejsca – Iga Lipińska w kategorii szkół podstawowych. Tuż za nią uplasował się Kacper Wojtal – zdobywca drugiego miejsca. Żaden z reprezentantów gimnazjum naszej gminy w tym roku nie wywalczył awansu do kolejnego etapu pomimo zaciekłej rywalizacji.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który odbędzie się 28 kwietnia w Płotach!!!
 

Tekst: P. Gauden