ul. Ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

sp@sppelczyce.pl

Finał Wojewódzki OMTTK
29 kwietnia 2018

 

 

 

edukacja 

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

Szkoła Podstawowa

W dniach od 13 do 15 kwietnia w naszej szkole podstawowej miało miejsce nietypowe wydarzenie. Otóż, gościło w naszych murach blisko 90 uczniów z 16 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, rywalizując  w 46. etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Zmagając się przez trzy dni w wielu konkurencjach, 19 zespołów trzyosobowych musiało się wykazać wiedzą nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną, chociażby z topografii orientacji w terenie. Pierwszego dnia rywalizacji w piątkowe popołudnie uczniowie brali udział w konkurencji marszu na orientację w lesie niedaleko Płonna. Po przyjeździe do szkoły uczestnicy posilili się smacznym obiadem, by po nim rywalizować w części teoretycznej – znajomości krajoznawstwa województwa zachodniopomorskiego.

 

Dzień drugi  to również współzawodnictwo. Było ono typowo praktyczne, np.: rowerowy tor przeszkód, znajomość roślin, udzielanie pierwszej pomocy, odgadywanie zabytków województwa zachodniopomorskiego ze slajdów komputerowych czy określanie azymutu bądź odległości w terenie. Po trudach zmagań w sobotnie popołudnie grupa uczniów wyruszyła na wycieczkę krajoznawczą do Drawieńskiego Parku Narodowego.
Wieczór natomiast był całkowitym czasem wytchnienia, podczas którego wszyscy uczestnicy turniejowi ruszyli na „Pełczankę” piec kiełbaski oraz śpiewać przy wtórze gitary.


Niedzielny poranek to tylko chwila radości dla zwycięzców, którzy będą rywalizować w połowie maja w Finale Centralnym w Wadowicach, reprezentując województwo zachodniopomorskie.

 

Wyżej wymieniony turniej to zmagania na wysokim poziomie. Ci, którzy dobrnęli do finału wojewódzkiego, niezależnie od wyniku, zostali zwycięzcami.

 

Za wsparcie i wielką pomoc w organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego serdeczne podziękowania składamy Pani Alicji Burdzie – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach.

 

 

Tekst: organizator – Marcin Sitarz
Zdjęcia: Paweł Gauden