ul. Ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

sp@sppelczyce.pl

Gala taneczna
26 lutego 2019

 

 

 

edukacja 

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

Szkoła Podstawowa

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony w  roku 1999 przez UNESCO, a jego głównym przesłaniem jest promowanie różnorodności językowej i kulturowej świata oraz troska o zachowanie języków i kultur zagrożonych wymarciem. W Polsce dzień ten związany jest z kampaniami społecznymi na rzecz zachowania bogactwa języka polskiego, promowania świadomości językowej oraz poczucia odpowiedzialności za poprawne posługiwanie się językiem polskim.

 

Uczniowski Klub Sportowy „TOP DANCE” uczcił ten dzień tanecznym krokiem. Koncert odbył się w sobotę 23 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach i zgromadził liczną widownię (Dziękujemy!).  Zobaczyliśmy prezentacje wszystkich grup klubu w układach grupowych, solowych oraz duetach.  Nie zabrakło również recytacji (brawa dla Zosi Bil!) oraz piosenki (dziękujemy naszej uzdolnionej absolwentce Zuzannie Sitasz!).

 

Gościnnie wystąpił również Wiktor Wyrębski z klasy I szkoły podstawowej. 

 

Gratulujemy  tancerzom i dziękujemy   wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tej gali. Szczególne podziękowania należą się naszej absolwentce Basi Kropińskiej, która zadbała o prezentację wizualną  pokazu. Zapraszamy na kolejne koncerty! 

 

 

 

 

 

 

M. Luisetto


Autor zdjęć: Wojciech Światłowski