W czwartek, 21 marca, uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy i powitania wiosny.
Przygotowania do tak ważnego momentu w klasach I-III zaczęły się tydzień wcześniej pracami nad wykonaniem tradycyjnej marzanny – kukły symbolizującej odchodzącą zimę. Obchody pierwszego dnia wiosny dzieci zaczęły wykonaniem prac plastycznych, a następnie ruszyły barwnym korowodem nad jezioro, by tradycji stało się zadość. Podczas powitania wiosny uczniowie skandowali hasło: „Żegnaj zimo, witaj wiosno!”, a okrzykom tym towarzyszyły migocące na wietrze wiatraczki oraz kolorowe balony. Dopełnieniem tej uroczystości było spalenie marzanny. Tegorocznemu powitaniu wiosny towarzyszyła radość i hałas. Mimo że pogoda w tym dniu nie sprzyjała spacerom i kropił delikatny deszczyk, to dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przyszła i wyraziły nadzieję, że zagości u nas na dobre. 
Po powrocie do szkoły na uczniów czekały upieczone kiełbaski, które zjedli z wielką ochotą!


Katarzyna Śliczniak 


21 marca w naszej szkole był nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale również dniem samorządności. Starsi uczniowie wcielili się w role nauczycieli i niepedagogicznych pracowników szkoły. Mamy nadzieję, że szkoła na opak dostarczyła wszystkim wiele radości. Uważamy, że uczniowie doskonale zdali egzamin z samorządności i odpowiedzialności.

    
Opiekunowie SU

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

26 marca 2024
Jak przywitaliśmy wiosnę

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska