Mikołajki są świętem wyczekiwanym przez wszystkie dzieci na całym świecie. W tym wyjątkowym dniu otrzymują one prezenty, słodycze, uśmiechy. Nasza szkoła również 6 grudnia tworzy niecodzienny klimat przyprawiony odrobiną  magii. W klasach oraz na szkolnych korytarzach czerwieni się od mikołajkowych czapek i świątecznych swetrów a podczas przerw rozbrzmiewa świąteczna muzyka.

Tego dnia – 6 grudnia, uczniowie klasy III b zaprosili koleżanki i kolegów z klas I-III na przedstawienie mikołajkowe. Dołączyli również goście: pani dyrektor oraz rodzice. Tematem inscenizacji było międzynarodowe spotkanie młodzieży, która dzieliła się swoim doświadczeniem i wiedzą dotyczącą tego wyjątkowego czasu, m.in. w Niemczech, Anglii, Rosji i Polsce. Dzieci opowiadały o tym, kto przynosi im prezenty: Święty Mikołaj, Dziadek Mróz lub Santa Claus. Nie obeszło się bez wesołych piosenek oraz wspólnej zabawy. Ta krótka część artystyczna wprowadziła wszystkich w świąteczny i radosny nastrój.

 

W tym dniu bibliotekarka szkolna, panią Katarzynę Śliczniak, nagradzała najaktywniejszych czytelników klas I – III, bo właśnie w tym wieku zaszczepia się bakcyla czytania.

 

Nagrodzeni czytelnicy to:

  • Zafia Nikodimow z kl. I a,
  • Dominika Ortel z kl. II a,
  • Kacper Wyderski z kl. II b,
  • Pola Majakz  kl. III a,
  • Agnieszka Sytnik z kl. III b.

Laureaci otrzymali upominki zachęcające do dalszej przygody z literaturą.

 

Tekst: Daria Panowicz
Zdjęcia: Anna Goławska

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

09 grudnia 2023
Jak to było z Mikołajem?

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska