O tym, że lekcje mogą być kreatywne i nieszablonowe udowodnili uczniowie klas VII, przyjmując ciekawą formę podsumowania lektur „Dziady cz. II” oraz „Mały Książę”  – uczniowie projektowali inspirowane cytatami z książki t-shirty!


„Dziady część II” to utwór opisujący dawny obrzęd ludowy związany z przywoływaniem dusz zmarłych, w trakcie którego żywi pomagają umarłym w odzyskaniu spokoju ducha, a zmarli w zamian udzielają żyjącym przestróg i nauk moralnych, na podstawie własnych doświadczeń. Ludowe widzenie świata w utworze wyraża treści związane z tym, jak współżyć z ludźmi i jak żyć, by zasłużyć na wieczność i szczęście po śmierci. 


Natomiast, jak zapewne wszyscy pamiętamy, „Mały Książę” to wzruszająca opowieść o małym i samotnym chłopcu, który opuszczając swoją asteroidę B612 wyrusza w bardzo ciekawą, życiową podróż. Książka ta jest pełna zarówno uczucia, jak i głębokiej mądrości. 


Stąd też narodził się pomysł, by uczniowie wybrali spośród wielu sentencji zamieszczonych w tekstach te, które wyjątkowo zwróciły ich uwagę, a następnie zamieścili je na koszulkach.
Oczywiście wcześniej przygotowali sobie białe t-shirty, mazaki, markery i przystąpili do pracy. Na koszulkach, obok napisów, znalazły się też rysunki doskonale kojarzące się z treścią danej książki. Jak widać na tym przykładzie, lekcje nie muszą być nudne. Za swoją pracę uczniowie zostali nagrodzeni wysokimi ocenami i pochwałą nauczyciela.

 

Z tych własnoręcznie zaprojektowanych koszulek powstała wystawa. Zapraszamy do obejrzenia.

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

21 listopada 2021
Język polski nie musi być nudny!

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska