We wtorek 13 marca odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 72-lecia naszej szkoły. W ramach obchodów święta zorganizowano uroczysty apel, a po części oficjalnej podczas przerw odbywały się liczne konkursy, zabawy, quizy i prezentacje twórczości oraz talentów naszych  uczniów. Uczniowie klas I-III sp w bibliotece szkolnej słuchali baśni i opowiadań o Mikołaju Koperniku. Dzieci wykonywały także prace plastyczne o patronie szkoły, a część uczniów wraz z opiekunami poszukiwali na terenie szkoły ,,skarbów’’ – w naszej szkole szukamy, czego nie znamy….  
Dla uczniów klas IV-VII i gimnazjum zorganizowano konkurs piosenki o Mikołaju Koperniku. Młodzież samodzielnie tworzyła teksty piosenek, zaś solistki zespołu Akord zaśpiewały piosenki znanych i popularnych artystów. Część uczniów  wraz z opiekunami wzięła udział w zabawie Escape room (klasy pełne zagadek), gimnazjaliści rozwiązywali  quizy tematyczne o naszej  szkole. Uczniowie uzdolnieni plastycznie włączyli się w happening plastyczny. Zespół Top Dance zaprezentował nowe układy taneczne, a uczniowie z grupy akrobatycznej przedstawili pokazy swoich umiejętności.
Dziękujemy za liczny udział uczniów, prezentację talentów i pasji, wsparcie i pomoc nauczycieli oraz opiekunów w obchodach Święta Szkoły 2018 r.

 

Katarzyna Zduńczyk

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

27 marca 2018
Jubileusz 72-lecia SP Pełczyce

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska