Dnia 2 grudnia 2017r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach odbył się koncert „Podziel się sercem”. Inicjatorami tego wydarzenia byli członkowie Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Ala i As”. W realizację zadań i przygotowanie imprezy środowiskowej mocno zaangażowali się mieszkańcy naszej gminy: uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pełczycach, rodzice, nauczyciele, instruktorzy tańca i śpiewu, kucharki, członkinie Koła Kulinarnego „Kopystki”, zespół wokalny „Akord”, formacja taneczna „Top Dance”, zespół tańca „DREAMS”, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu.


Wielkim zainteresowaniem i powodzeniem cieszył się kiermasz świąteczny, na którym można było zakupić ozdoby i dekoracje świąteczne, wykonane przez dzieci, rodziców i członków Stowarzyszenia. Ponadto na wszystkich ludzi dobrego serca czekały ciepłe posiłki, przygotowane przez „Kopystki” i kucharki z naszej szkoły. Zapach barszczu i grochówki unosił się w powietrzu i wszystkich kusił. Hitem wieczoru okazały się gofry Bożenki, a niekończąca się kolejka była dowodem na to, że trudno było im się oprzeć. Ciasto przygotowane przez rodziców i nauczycieli „zniknęło” przed końcem koncertu. 


W mikołajkowy nastrój wprowadzili nas uczniowie najmłodszych klas, którzy, w przygotowanym krótkim przedstawieniu, z wielką radością powitali najbardziej upragnionego świątecznego gościa. Całości dopełnił śpiew solistki Zuzanny Sitasz, zespołu Akord i uczniów, którzy tego dnia postanowili dołączyć do zespołu i wyśpiewać refren o pomaganiu. Starsi uczniowie prowadzili akademię opowiadając krótkie  historie dzieci i rodzin, borykających się z problemami takimi jak: ciężka choroba czy samotność. Dostarczyli widzom wielu wrażeń i wzruszeń. Zespoły taneczne Top Dance i Dreams wprowadziły widzów w magiczny nastrój. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim opiekunom serduszka w podziękowaniu za przygotowanie ich do koncertu, a Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkościami.


W imieniu Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Ala i As” pragniemy jeszcze raz serdecznie wszystkim podziękować. Frekwencja podczas koncertu umacnia nas w przekonaniu, że warto pomagać i podejmować takie inicjatywy w przyszłości. 

 

 

 

Agnieszka Aksamit - Sowińska

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

13 grudnia 2017
Koncert „Podziel się sercem”.

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska