To wyjątkowe spotkanie z kulturą odbyło się w środę, 20 marca 2019 r. 

 

Czwartoklasiści wraz z wychowawczyniami, p. Bożeną Kurak i p. Agnieszką Aksamit – Sowińska oraz p. Barbarą Jagiełło spędzili dzień na edukacjach: medialnej, teatralnej i muzealnej. Nuda? Ależ skąd! Wszyscy bawili się wyśmienicie! 

 

Zaczęło się od wspaniałego, zabawnego i mądrego spektaklu w gorzowskim Teatrze im. J. Osterwy, w którym szalona i temperamentna dziewczynka, Ania z Zielonego Wzgórza, udowodniła wszystkim, że marzenia potrafią uczynić życie piękniejszym i bogatszym. Ta teatralno – muzyczna opowieść o ważnych wartościach, dostarczyła naszym młodym widzom również wiele wzruszeń.

 

W muzeum, podobnie jak w teatrze, też nie było nudno! Uczniowie wcielili się w detektywów i wraz ze swoimi drużynami zmagali się w licznych konkurencjach, aby jak najszybciej znaleźć odpowiedź na pytanie: „Co w belkach piszczy?”. W ten atrakcyjny sposób poznali zasoby Muzeum Lubuskiego im. J. Dekerta i ukryte w nim najciekawsze eksponaty.

 

Późnym popołudniem, mocno podekscytowani uczniowie trafili do studia telewizji polskiej TVP3 Oddział Gorzów. Mogli udzielić wywiadu czy usiąść na miejscu prezentera i odczytać fragment wiadomości, aby choć przez krótką chwilę zabłysnąć na szklanym ekranie. 

 

Ostatnim, nota bene obowiązkowym, punktem programu był posiłek w restauracji McDonald’s.  Na kilka ładnych chwil kasa została zablokowana przez wygłodniałych i spragnionych wycieczkowiczów!

 

Po dniu pełnym wrażeń, z repertuarem w kieszeni i z  planami na następny wyjazd, wróciliśmy do domku! Piękne jest to, że wielu dzisiejszych młodych odbiorców kultury „połknęło bakcyla” i pokochało teatr od pierwszego wejrzenia.

 


Agnieszka Aksamit - Sowińska

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

27 marca 2019
Kulturalna wycieczka

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska