Uczniowie naszej szkoły od początku roku szkolnego 2022/2023 wykorzystują w praktyce sprzęt zakupiony dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości.

 
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tak zwanych kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Od września dysponujemy nowym zestawem nagłośnieniowym, który z powodzeniem wykorzystujemy na apelach i szkolnych przedstawieniach. 
Wyniki prac uczniów podczas zajęć i efekty wykorzystania pomocy oraz sprzętów będziemy prezentować cyklicznie na naszej stronie internetowej.
Poniżej przedstawiamy wyniki prac klasy IV a oraz IV b. Uczniowie realizując zajęcia techniczne, poznawali technikę pracy z pistoletem do klejenia na gorąco. Klejenie na gorąco to posiadający szereg zastosowań sposób na łączenie różnych materiałów. Technika ta pozwala na dosyć precyzyjne i trwałe sklejanie ozdób oraz kartonów, nadaje się zarówno do użytku w domu, jak i przemyśle. Przed przystąpieniem do klejenia na gorąco warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo oraz klej, który może być dostosowany do spajania wyłącznie konkretnych materiałów.

 

Paweł Gauden

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

07 grudnia 2022
Laboratoria Przyszłości w praktyce!

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska