W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom 25 października nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem Przerwa na czytanie.
Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, a jej celem promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na to, że czytanie jest atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Uczniowie czytali, podczas każdej przerwy, na korytarzach szkolnych poszczególnych pięter oraz w bibliotece. Mieli ze sobą książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytaliśmy to co lubimy, bo to sprawia nam przyjemność. Najmłodszym uczniom, tym którzy nie posiedli jeszcze tej umiejętności czytała pani w bibliotece. Klasy I-III zajęły wyznaczone dla siebie miejsce. Wielu uczniów przyniosło poduszeczki i koce, aby stworzyć sobie wygodne miejsce do czytania. Pani dyrektor pojawiała się z książką podczas każdej przerwy. Zawsze na innym piętrze, w wygodnym fotelu – zaczytana. Czytali również nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

Cieszymy się, że udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia. Po raz pierwszy braliśmy udział w tej akcji, ale na pewno nie ostatni. Już mamy nowe pomysły na przyszłoroczną Przerwę na czytanie w szkole.
Nie ma złego miejsca i czasu na czytanie, wystarczą chęci. Życzymy Wam ciekawych książek i wielu niezapomnianych przerw z ulubioną książką. Pamiętajcie: Połączcie czytanie, myślenie i działanie, a staniecie się niepowstrzymani (Maxime Lagacé).

 

tekst: Wanda Worach
zdjęcia: Anna Goławska i Marat Przybył
oprawa: Katarzyna Matys 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

09 listopada 2022
Miesiąc Bibliotek Szkolnych

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska