Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala i As” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach podjęli się zorganizowania akcji charytatywnej dla Ignasia, pięcioletniego mieszkańca Pełczyc. W tę przedświąteczną inicjatywę zaangażowali się: uczniowie, Rada Rodziców, nauczyciele i pracownicy Szkoły oraz wielu ludzi dobrej woli, których nie sposób wymienić…
 
Ignaś, to brat naszego siódmoklasisty, synek absolwentki, która zawsze wspiera działania Szkoły i Stowarzyszenia. Chłopiec urodził się z przepukliną oponowo-mózgową podstawy czaszki i podstawy nosa, torbielą śródmózgową oraz dysmorfią twarzy. Przeszedł już kilka operacji ratujących jego życie, a teraz oczekuje na kolejne, które mogą poprawić komfort jego egzystencji. Ignaś cierpi również na padaczkę, wodogłowie, oczopląs, astygmatyzm krótkowzroczny, zmniejszone napięcie mięśniowe i opóźnienie rozwoju. Ponieważ jest niepełnosprawny ruchowo, od urodzenia musi być systematycznie rehabilitowany, intensywnie ćwiczyć i wzmacniać mięśnie na specjalistycznym sprzęcie. By pomóc „małemu wojownikowi” w walce, wszyscy ludzie dobrego serca zaangażowali się w akcję przedświąteczną i wzięli udział w koncercie charytatywnym. Udział szkół, organizacji, sołectw i osób prywatnych przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki wspólnej pracy zebraliśmy już 15.000,00 zł, a to jeszcze nie koniec naszego przedsięwzięcia.

 

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom, którzy włączyli się w akcję Mikołajki dla Ignasia. Praca, zaangażowanie, poświęcony czas przyczyniły się do naszego wspólnego sukcesu. 

Niech magia Świąt będzie w Waszych sercach cały okrągły rok.    

 

Dyrektor – Alicja Burda

Zdjęcia: Twoje Foto

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

09 stycznia 2020
Mikołajki dla Ignasia

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska