Na ten dzień z wielkim podekscytowaniem czekają wszystkie dzieci. Nasi uczniowie również! 


W czwartek, 6 grudnia 2018 r., członkowie Samorządu wraz z opiekunami przygotowali mnóstwo atrakcji. Przerwy wypełnione były konkursami i zawodami dla uczniów wszystkich klas w naszej szkole, od najmłodszych – pierwszaczków, do najstarszych –  gimnazjalistów.  Zabawy mikołajkowe rozpoczęto rozgrzewką – muzyczką country, którą poprowadziły tancerki zespołu „Top Dance”. Kolejne przerwy to był istny szał emocji, który przerywał świdrujący gwizdek oraz nieubłagany dzwonek na lekcje...

 

Rysowanie portretu Mikołaja na czas przez wszystkich uczniów z klasy, klejenie najdłuższego świątecznego łańcucha, dekorowanie ciast (które potem z wielkim apetytem zostały spałaszowane ;-), karaoke z kolędami i konkurs „Jaka to melodia?” – to zadania, które wypełniały nam czas. Jednak hitem dnia okazał się wyścig klas z workiem pełnym prezentów przez symboliczny komin (5 – metrowy czarny tunel). 


Po wyczerpujących konkurencjach, w nagrodę za grę fair play oraz zaangażowanie zespołów zadaniowych, do uczniów przyszedł prawdziwy(!) Mikołaj. Wręczył słodkie prezenty od Rady Rodziców oraz słodkie upominki od Samorządu Uczniowskiego.


Podczas apelu uczniowie zostali nagrodzeni za udział w olimpiadzie historycznej, w konkursie matematycznym „100 zadań na 100 sekund”, w konkursie religijnym oraz za zaangażowanie w zbieranie fantów na loterię. Fundatorem wszystkich nagród było Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala i As”. 

 

 

 

 

 


Organizatorki: Agnieszka Aksamit – Sowińska & Barbara Jagiełło
Zdjęcia: Dobrosława Nowak & Izabela Rybczyńska

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

12 grudnia 2018
Mikołajkowe szaleństwo!

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska