Kwiecień można śmiało nazwać Miesiącem Książki. Przypadają wtedy dwa święta literackie: 2. kwietnia, dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena,  to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz 23. kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji pracownice naszej szkoły: bibliotekarz (pani Wanda Worach), nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej (pani Daria Panowicz) oraz nauczyciel języka polskiego (pani Agata Bereśniewicz), przygotowały wiele wspaniałych atrakcji, których głównym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Na drugim piętrze zaaranżowano Ogród Czytelniczy, w którym uczniowie czują się jak w prawdziwym ogrodzie – są tam piękne kwiaty oraz spokojne miejsce do przycupnięcia, by móc zanurzyć się w lekturze... Po przeczytaniu wybranej  książki dzieci piszą „polecajkę”, aby zachęcić innych po jej sięgnięcie.
Klasa III i IV biorą udział w konkursie „Zostań bibliotecznym detektywem”, którego celem jest wyszukiwanie książek w bibliotecznym zbierze, w tytule których zawarte jest imię.
Młodzież klas IV – VIII bierze udział w akcji „Książka w ciemno”, która polega na wypożyczaniu książek „niespodzianek” opakowanych w szary papier. Kolejną atrakcją jest STARBOOKS – uczniowie wybierają pasek z kubeczka i kierując się tytułem, odszukują książkę, sprawdzają autora książki i wpisują go na odwrocie. Dla ucznia, który odnajdzie najwięcej tytułów przewidziana jest nagroda!
Powszechnie wiadomo, że czytanie jest niezwykle ważne – wzbudza chęć zdobywania wiedzy o świecie, uczy skupienia i koncentracji, usprawnia pamięć, rozwija empatię. Co najważniejsze – wspólna lektura wzmacnia nasze relacje!
Zachęcamy do wspólnego świętowania – czytania!

 

Daria Panowicz  i Wanda Worach

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

12 kwietnia 2024
Moda na czytanie!

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska