W piątek, 27 października,  uczniowie klas I a i I b  naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.  Z tej okazji w bibliotece gościli rodzice oraz pani dyrektor Alicja Burda, która zachęcała  pierwszoklasistów do czytania. 


Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację pt. „Spotkanie z bajką”, którą pod kierunkiem pani Małgorzaty Potockiej przygotowali uczniowie klasy III a. Najmłodsi z uwagą obejrzeli przedstawienie i odpowiadali na zagadki zadawane przez bajkowe postaci, a następnie mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek.     Uczniowie klas pierwszych zapoznali się z biblioteką szkolną oraz z jej zbiorami przeznaczonymi dla uczniów klas młodszych.  Ponadto poznali zasady korzystania z biblioteki oraz samodzielnego wyboru książki  i ich wypożyczania. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki i wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom ufundowany przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala i As”.


Mamy nadzieję, że od tej pory pierwszaki będą często odwiedzały bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

 

Tekst i zdjęcia: Wanda Worach
 

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

13 listopada 2017
Pasowanie na Czytelnika

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska