W naszej szkole 7. listopada odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
 

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali bajki pt. „Czerwony kapturek”, przygotowanej przez uczniów klasy III oraz życzeń mądrej Księgi, która poprosiła najmłodszych o poszanowanie wypożyczanych książek. Dzieci zostały również zapoznane z regulaminem biblioteki. Uczniowie klasy I rozwiązywali zadania, odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarz ogromną książką dokonała pasowania każdego z uczniów.
 

Wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania! Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

                                        

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Śliczniak

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

10 listopada 2023
Pasowanie na czytelnika

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska