Pod koniec XIX w. Amerykanin Julius Sterling Morton zainicjował akcję sadzenia drzew. Idea trafiła do Europy w 1951 r. W Polsce Dzień Drzewa obchodzi się od około 2002r. w dniu 10 października. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska oraz zmian klimatu na Ziemi, poparte konkretnymi działaniami – sadzeniem i ochroną drzew.

 
W tym roku uczniowie klas I-III aktywnie włączyli się do obchodów tego święta. Z tej okazji przygotowano okolicznościową gazetkę ścienną oraz wystawę w bibliotece szkolnej. Uczniowie dzielili się swoją wiedzą na temat drzew, a także przygotowali prace plastyczne pt. ,,Jesienne drzewo”, które można podziwiać na korytarzu szkoły. 
Zwieńczeniem wszystkich działań było sadzenie drzewek w otoczeniu naszej szkoły oraz poza nią. Pierwszym posadzonym wspólnymi siłami na boisku szkolnym drzewkiem jest dąb – znajdujący się w herbie Pełczyc.


Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć własną cegiełkę do poprawy klimatu naszej planety. Uczniowie obiecali wspólnie pielęgnować i obserwować posadzone drzewko, które w przyszłości będzie domem i pokarmem dla ptaków oraz zwierząt, a dla nas miejscem edukacji przyrodniczej i cieniem podczas upałów.

 

 

Tekst i zdjęcia: Karolina Zaczkiewicz

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

13 października 2021
Pełczycki Dzień Drzewa

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska