Dnia 15 listopada 2023 r. uczniowie klas 5 i 6 udali się do Barlineckiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. ,,Przygody Tomka Sawyera”. Aktorzy wrocławskiego teatru „Artenes” wystąpili w spektaklu, będącym inscenizacją powieści przygodowej Marka Twaina, która należy do grupy lektur szkolnych. Głównym bohaterem przedstawienia był chłopiec o imieniu Tomek, wychowywany przez ciotkę. Nie lubił się uczyć ani pracować. Najchętniej spędzał czas na wesołej zabawie z Huckiem Finnem – swoim przyjacielem. Ciągle miał zwariowane pomysły.
 

Widzowie wspólnie z głównym bohaterem przeżyli kilka ciekawych i śmiesznych przygód. Rytmiczne, pełne humoru przedstawienie zrealizowane w żywym planie wszystkim się podobało. Komiczne sytuacje, dowcipne dialogi i piosenki sprawiły, że publiczność z zainteresowaniem śledziła zmagania bohaterów i przeżyła wiele emocji.
 

Miłe wspomnienia ze spektaklu, w którym czas cudownie się zatrzymał, a  dzieciństwo nigdy nie mija, pozostaną w pamięci uczniów na długi czas. Mogli oni rozwijać swoją wrażliwość estetyczną, obserwować grę aktorów, kostiumy, rekwizyty, dekoracje. Przenieśli się w pełen przygód, dowcipów i psot świat Tomka i jego przyjaciół. Podążając za ich losami, uświadomili sobie, że wartości takie jak rodzina, przyjaźń, lojalność i miłość były, są i zawsze pozostaną najważniejsze. 

 

Fotorelacja: Monika Łukjańczyk

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

16 listopada 2023
Perypetie Tomka Sawyera

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska