W obecnych czasach pisanie do kogoś listów i wysyłanie pocztówek z życzeniami świątecznymi odchodzi w niepamięć. Każdy woli napisać SMS-a lub e-maila, bo tak jest łatwiej i wygodniej. 


Chcąc od najmłodszych lat uczyć dzieci już przestarzałej, lecz ciekawej, formy komunikowania się, jaką jest wysyłanie listów i pocztówek, klasa IIa, wraz z wychowawcą, wzięła  udział w wymianie pocztówkowej z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 40 im. Lubelskiego Lipca w Lublinie.


Bez wątpienia akcja „Pocztówka pełna życzeń”  była nietuzinkową formą nauki języka polskiego, matematyki, edukacji społecznej oraz geografii. Była to również świetna sposobność do pracy z mapą oraz okazja, aby przybliżyć dzieciom zasady działania poczty. Umiejętność samodzielnego wypisywania kartek oraz nadania paczek na poczcie to wielki atut edukacyjny tej akcji. Wymiana pocztówkowa sprawdziła się. Uczniowie klas II nabyli umiejętności redagowania prostych form wypowiedzi, takich jak: kartka pocztowa, pozdrowienia, życzenia. Możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami z pewnością otworzyła dzieci na świat i nowe przyjaźnie, a cała akcja to  świetna promocja regionu, w którym żyjemy i naszej szkoły.

 

Tekst, foto: Anna Goławska

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

13 grudnia 2023
Pocztówka pełna życzeń

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska