27 marca 2019 r. uczestniczyliśmy w Lubianie w XVIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Teatrze. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch kategoriach: klasy IV – VI i klasy VII, VIII i III gimnazjum. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dość rozległą wiedzą obejmującą: słownictwo i zawody związane z teatrem, ogólną wiedzę o teatrze i okolicznych teatrach, cechy teatru antycznego i elżbietańskiego, ponadto musieli wykazać się nieprzeciętną wiedzą w dziedzinie dramatu.


W pierwszej kategorii wzięli udział: Kacper Wojtal, Bartosz Nowak przygotowani przez p. Alinę Sitasz i Maja Cybulska, którą przygotowała p. Bożena Kurak. Drugą kategorię reprezentowali gimnazjaliści pod kierunkiem p. Małgorzaty Kaczmarek - Wodonos: Magdalena Wojtal, Paulina Sowa i Kacper Farbisz, który zdobył III miejsce, za co należą się gratulacje, ponieważ konkurencja była duża, w każdej grupie brało udział po kilka zespołów reprezentujących różne szkoły powiatu.


Wkład pracy uczniów musi być duży, aby móc zmierzyć swoją wiedzę w tym konkursie, tym bardziej, że większość treści wykracza poza program szkolny, dlatego bardzo dziękuję wszystkim tegorocznym uczestnikom za udział w konkursie oraz życzę dalszych sukcesów w przyszłości.

 

Tekst: M. Kaczmarek – Wodonos
Fotografia: M. Kaczmarek – Wodonos i A. Sitasz

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

04 kwietnia 2019
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Teatrze

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska