Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.


W piątek, 1 grudnia, uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą udali się do restauracji „Pieprz i Wanilia” w Pełczycach, gdzie wzięli udział w zajęciach kulinarnych. Tam  mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Dzieciaki z wielką radością przygotowały ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, obserwowały proces pieczenia się ciastek. Z wielkim zaangażowaniem dekorowały upieczone pierniczki, mając do dyspozycji mnóstwo kolorowych ozdób: spożywcze pisaki,  posypki, czekoladę i lukier.


Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Zapach i wygląd smakołyków sprawiły, że większość wypieków została skonsumowana na miejscu, a resztą zostali poczęstowani najbliżsi w domach. „Warsztaty pieczenia świątecznych pierników” wszystkim bardzo się podobały. Serdecznie dziękujemy rodzicom Mai – właścicielom restauracji „Pieprz i Wanilia” za wspaniałą organizację zajęć,  przemiłą atmosferę i cudownie spędzony czas.


 

Tekst, foto: Anna Goławska

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

05 grudnia 2023
Przygotowania do świąt... czas start!

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska