Informatyzacja życia, powszechna atomizacja stosunków społecznych sprawiają, że ludzie zaczynają tęsknić za pierwotną potrzebą bycia z drugim człowiekiem. Szukają sposobów na budowanie relacji i więzi międzyludzkich. 


Taką unikatową szansę na wyjątkowe spędzanie czasu wolnego w dobrym towarzystwie (wolnego również od smartfonów i komputerów) dają nam gry planszowe. To doskonałe remedium na marazm panujący w stosunkach międzyludzkich. Dzieci grające w gry planszowe uczą się współpracy, komunikacji, zasad zdrowej rywalizacji, współdziałania w grupie. Oprócz uczenia wygrywania, uczą się też, znacznie trudniejszej, sztuki przegrywania. Gry dają upust emocjom, rozładowują napięcia, prowokują prawdziwe dialogi...


W sobotę, 23 listopada 2019 r., w naszej szkole miało miejsce nietuzinkowe spotkanie – maraton gier planszowych i nie tylko! Przybyło na nie ponad 100 uczniów! Hasłem imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala i As”, „Rusz główką nad planszówką!”, otworzyliśmy dzień pełen wrażeń. Tego dnia szkoła zmieniła się w gigantyczne centrum nauki i gry.  Przez 6 emocjonujących godzin dzieci odwiedzały różne gabinety tematyczne, w których mogły poznać mnóstwo nowych, zakupionych specjalnie na tę okazję, ciekawych i atrakcyjnych gier. Na podsumowanie dnia wszyscy uczniowie otrzymali nagrody (układanki oraz długopisy z grawerowanym hasłem imprezy). Ponadto na koniec maratonu wylosowano wiele nagród, w tym nagrody główne – dwa tablety. Wszyscy obecni (dzieci, opiekunowie i rodzice) wzięli udział w poczęstunku. 


Impreza w całości została sfinansowana ze środków Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w wyniku realizacji konkursowego projektu edukacyjno – integracyjnego. 

 

 

 

 


Agnieszka Aksamit - Sowińska

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

08 grudnia 2019
Rusz główką nad planszówką

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska