Zdecydowanie po tytule artykuły nie można od razu wywnioskować, co tym razem wydarzyło się w Szkole Podstawowej  im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach. Już wyjaśniam.

 

Czwartek, 8. lutego, minął klasie 7. na intensywnych lekcjach biologii. Uczniowie mierzyli, ważyli, biegali, wykonywali ćwiczenia fizyczne, podejmując w grupach szereg wyzwań. Nikt nie narzekał, że trzeba coś policzyć, wręcz przeciwnie, czynność ta była wykonywana z ochotą. Nie straszny nam pomiar ciśnienia, sprawdzenie Indeksu Masy Ciała czy budowa serca. Wiemy, jakiego przyrządu użyć i jak ustawić nasze ciało, by pomiar ciśnienia tętniczego krwi był prawidłowy. Rozumiemy, co to puls i jak pracuje serce, o czym opowiedział jeden z uczniów, który wcielił się w rolę eksperta i zaprezentował klasie swój projekt semestralny. 

 

Świetlica szkolna zapraszała tego dnia do akcji Poczęstuj się pączkiem. Kolorowaliśmy różne słodkości, z których powstała fotoramka, a uczniowie z uśmiechem na twarzy pozowali w niej do zdjęć z przyjaciółmi.

 

Jednego jesteśmy pewni: kalorie w postaci zjedzonych w Tłusty Czwartek pączków zostały spalone, zaś nic nie integruje klasy tak mocno, jak praca zespołowa.

 

Angelika Kaźmierczak-Ginowicz

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

15 lutego 2024
Serduszko puka w Tłusty Czwartek

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska