Wzorem lat ubiegłych Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu i uczniowie naszej społeczności szkolnej włączyli się aktywnie do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski, która odbyła się minioną sobotę tj. 27.04.2024 r.
Spotkanie zostało rozpoczęte krótką pogadanką na temat szkód, jakie mogą powodować zanieczyszczenia i śmieci w środowisku. Następnie uczniowie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki udali się sprzątać naszą Małą Ojczyznę. 

Tegoroczne działania miały na celu rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w akcji, co widać na załączonych zdjęciach. 
Po ciężkiej pracy był czas na zasłużony odpoczynek przy grillu i kiełbaskach. 
Należy stwierdzić, że rozwiązaniem problemu  zaśmieconej przyrody nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu oraz segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Zachęcamy, aby każdy podjął działania w tym kierunku dla dobra naszej planety, bo przecież zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu stają się wielkie.

 

 

Tekst i zdjęcia : Katarzyna Matys- opiekun SKW

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

03 maja 2024
#SprzątamyDlaPolski

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska