Oj, działo się w świetlicy szkolnej, działo… Nikt się tu nie nudził! Uczniowie uczestniczyli w kreatywnych warsztatach plastycznych, brali udział w konkursach i zawodach, turniejach oraz zajęciach sportowych czy edukacyjnych.
Dzięki zaangażowaniu rodziców w akcję „Szkoły pełne talentów” do świetlicy szkolnej trafiły wyjątkowe materiały plastyczne: farby, kolorowe papiery, plastelina, modelina. Uczniowie korzystali z nich w czasie zajęć opiekuńczych. Poznali ciekawe sposoby na pożyteczne organizowanie czasu wolnego. Rozbudzali swoje zainteresowania oraz zdolności plastyczne, pobudzali wyobraźnię i rozwijali swoją kreatywność: tworzyli breloczki z kolorowych drucików, tulipanki, żabki, bryłki metodą origami, portrety rodziców, obrazy na małych blejtramach, pudełka pełne niespodzianek, kwiatki z foamiranu, kartki i laurki w technice scrapbookingu… Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością. Byli nawet tacy uczestnicy, którzy docierali do świetlicy wtedy, gdy inni uczniowie jeszcze smacznie spali ;-)
Godziny świetlicowe umilały również uczniom gry towarzyskie. Największą popularność zdobyły warcaby oraz inne planszówki. Ponadto dzieci chętnie układały matematyczne pentomino, radosne sześciany happy cubes czy tangramy. Najmłodsi mogli również skorzystać z tablicy interaktywnej, na której bawili się w gry z użyciem platform edukacyjnych. 
W świetlicy uczniowie mogli także odrabiać lekcje z pomocą nauczyciela, przygotować się do zajęć szkolnych, odpocząć z muzyką relaksacyjną lub klasyczną w tle, pouczyć się, a nawet poczytać książkę! Chętnych starszaków nie brakowało!!!
To był naprawdę udany rok. Życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji!!! I niech wszystkim uda się zrealizować zadania ze świetlicowej wakacyjnej listy wyzwań!

 

Agnieszka Aksamit - Sowińska

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

27 czerwca 2023
Świetlicowy zawrót głowy

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska