Nie trzeba lecieć na Wyspy Kanaryjskie czy Bali, żeby spędzić niezapomniane chwile w tropikach, podczas gdy na dworze zimno, mokro i nieprzyjemnie. Taką możliwość oferują nam nasi zachodni sąsiedzi. Na południe od Berlina znajduje się dość nietypowy obiekt. Pod gigantyczną kopułą, która kiedyś była hangarem dla sterowców, znajdują się ogromne baseny, plaże, palmy, roślinność tropikalna, wodospady, sauny i wiele innych atrakcji.


2 grudnia, uczniowie naszej szkoły mieli okazję spędzić całe niedzielne popołudnie w tym niesamowitym miejscu. Na początku korzystaliśmy z ciepłych kąpieli w Morzu Południowym, gdzie temperatura wody wynosi 28 stopni. Nie obyło się oczywiście bez zjeżdżalni. Największą jednak atrakcją dla dzieci były dzika rzeka na wolnym powietrzu w strefie Amazonii. Długość sztucznej rzeki to 250 metrów, a prędkość nurtu dochodzi do 1,5 metra na sekundę. Na zakończenie dnia wybraliśmy się do magicznej Laguny, otoczonej skałami, palmami i balijskimi chatami, a także grotą z wodospadem. Mogliśmy naprawdę poczuć się jak w prawdziwej dżungli. Dzieci mogły skorzystać jeszcze z odrobiny szaleństwa w kanale ze sztucznymi falami oraz w dwóch podziemnych ślizgawkach. Z uwagi na to, że był to już prawie wieczór laguna była romantycznie podświetlona i mieniła się magicznymi kolorami. 


Dla naszych uczniów był to niesamowity i pełen atrakcji dzień, a niektórzy z nich mówili, że jest to najlepszy dzień w ich życiu:). Pobyt na Tropical Islands na długo pozostanie w naszej pamięci i niewykluczone, że jeszcze tam wrócimy.

 

Tekst: Marta Piotrowska

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

13 grudnia 2017
Tropical Islands

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska