Nawiązując do 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w dniu 6.11.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika odbył się „Wieczór poezji i pieśni patriotycznej”. Towarzyszyło mu motto zaczerpnięte z homilii Jana Pawła II: „To jest moja matka, ta ziemia. To jest maja matka, ta ojczyzna”. 
Swą obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Pełczyc - pan Mirosław Kluk, Przewodniczący Rady Miejskiej - pan Marek Szczepanik,  Dyrektor Szkoły - pani Alicja Burda, wicedyrektor - pani Edyta Smulczyńska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Barbara Płaksej, nauczyciele naszej szkoły i licznie przybyli rodzice. 
Zaprezentowane przez uczniów wiersze, pieśni i piosenki patriotyczne skłaniały do refleksji i zadumy nad istotą zbliżającego się święta oraz współczesnego patriotyzmu. Wiele miejsca poświecono poetom piszącym o zniewolonej Polsce oraz tym, którzy opiewali jej piękno. Wszyscy zgromadzeni  mogli na chwilę oderwać się od codzienności i pomyśleć o wartościach, którym na co dzień tak mało poświęcamy uwagi.

 

Organizatorkami spotkania były panie: Bożena Kurak, Wanda Worach i Katarzyna Zduńczyk.

 

Tekst: Wanda Worach
Zdjęcia: Katarzyna Łychońska-Wysocka

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

08 listopada 2018
Wieczór poezji i pieśni patriotycznej

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska