Rocznica Odzyskania Niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego doniosłego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. W przeddzień narodowego święta odbyła się akademia upamiętniająca 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego w ramach akcji „Szkoły do hymnu”, wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły. 
Pani Dyrektor Alicja Burda w swoim przemówieniu podkreśliła szczególny charakter tego święta.
„11 listopada 1918 roku - ta data zajmuje w naszej świadomości szczególne miejsce. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość !” - tymi słowami rozpoczął się występ słowno–muzyczny o charakterze patriotycznym. Przybliżone zostały fakty historyczne dotyczące odzyskania niepodległości, co dla wszystkich uczniów było lekcją historii i patriotyzmu. W skupieniu i z zaciekawieniem wysłuchaliśmy recytacji wierszy oraz pieśni patriotycznych. W dekoracji podziwiać mogliśmy godło Polski oraz barwy narodowe. Tegoroczny występ przygotowali uczniowie klasy VII pod kierunkiem wychowawczyni Alicji Juszczak. Oprawę muzyczną zapewniła klasa 5 b wraz z solistką Anną Turczyk pod batutą pani Katarzyny Zduńczyk. 
         Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości kontynuowane były w dniu rocznicy – 11. listopada – w kościele parafialnym w Pełczycach. Odbyła się uroczysta msza, podczas której wśród szkół z całej gminy zaprezentował się poczet sztandarowy naszej szkoły. Pieśni patriotyczne zostały odśpiewane przy Pomniku Niepodległości.

 

Tekst: Alicja Juszczak
Zdjęcia: Anna Goławska

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

16 listopada 2023
Wstań, Polsko moja!

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska