Dnia 26 maja 2017 r. na Placu Mickiewicza w Pełczycach Uczniowski Klub Sportowy „PEŁCZ” w Pełczycach zorganizował XX Bieg Bursztynowy im. Wojciecha Eckerta. Jest to masowa impreza biegowa dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, gimnazjalnym oraz dla osób dorosłych.


W biegach (22 biegi na różnych dystansach) uczestniczyło około 254 zawodników. Do organizacji imprezy przyczyniło się spore grono sponsorów zarówno instytucjonalnych jak i osób oraz firm prywatnych. 


Uczniowie naszej szkoły częstowali gości i uczestników imprezy wodą, kawą, świeżymi goframi oraz wypiekami piekarniczymi przygotowanymi przez rodziców uczniów. Każdy zawodnik po dobiegnięciu do mety otrzymał pamiątkowy dyplom, sok oraz lizaka. W szkole rozdawane były bułki dla uczestników zawodów.
Dziękując wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w XX Biegu Bursztynowym, osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo (Ochotnicza Straż Pożarna w Pełczycach), całemu sztabowi organizacyjnemu (wyniki, dyplomy, zdjęcia, napoje, poczęstunek) zapraszamy na kolejną edycję Biegu Bursztynowego do Pełczyc.

 

Tekst: Michał Diaków
Zdjęcia: Agnieszka Aksamit-Sowińska

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

29 maja 2018
XX Bieg Bursztynowy

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska