Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza z Warszawy zaprosiło młodzież z całej Polski do udziału w konkursie literackim o Nagrodę Giętkiego Pióra.
Konkurs realizowany był dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Conrad 2017.
Głównym celem projektu było podniesienie kompetencji literackich i językowych oraz upowszechnianie wiedzy, twórczości i postaci Patrona Roku J. Conrada – Korzeniowskiego wśród młodzieży w wieku pomiędzy 14 a 18 rokiem życia.

 

O Nagrodę Giętkiego Pióra w I etapie konkursu ogólnopolskiego walczyło 67 młodych autorów, którzy nadesłali eseje rozwijające słowa Conrada: „Mistrz pięknych słów i wzniosłej idei” /autorytet/. Do II etapu przeszło 20 adeptów pisarstwa, w tym uczennica Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pełczycach ZUZANNA SOKOŁOWSKA! Aby dostać się do finału, należało napisać opowiadanie, które było historią alternatywną jednego z conradowskich bohaterów. W szczęśliwej „9” finalistów znalazła się nasza Zuzanna.


Gala Finałowa pn. Urodziny Conrada z działaniami warsztatowymi opartymi na filmowych adaptacjach dzieł Conrada oraz uroczystym rozdaniem nagród i pamiątkowego katalogu pokonkursowego odbyła się 9 grudnia w Warszawie. Zarówno nasza uczennica, Zuzanna Sokołowska, opiekun – Edyta Smulczyńska, dyrektor – Alicja Burda, jak i Rodzice gimnazjalistki otrzymali na tę galę zaproszenie. Niestety, nie udało nam się dotrzeć do Warszawy. Jesteśmy jednak bardzo dumni, że nasza uczennica zaszła tak daleko, tym bardziej, że w III etapie zmagała się z tworzeniem scenariusza spektaklu teatralnego/ adaptacji scenicznej opowiadania „U kresu sił” J. Conrada – Korzeniowskiego. Zuzanna uplasowała się na 7 miejscu. Oceny nadesłanych prac dokonywało niezależne Jury, powołane przez Organizatora Konkursu.
Zuzanna otrzymała dyplomy oraz drobne upominki: kabel mikro USB (bransoletka), pendrive, power bank, książkę „Okrutne żniwa” oraz specjalnie wydaną broszurkę z najlepszymi tekstami konkursowymi.
Jeżeli chcecie przeczytać prace konkursowe, w tym esej, opowiadanie i scenariusz Zuzanny Sokołowskiej, zajrzyjcie na stronę http://gietkiepioro.parafiada.pl/conrad/

 

 

 

Edyta Smulczyńska, 
dumna polonistka i opiekunka konkursowa

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach

edukacja 

 

 

 

05 stycznia 2018
Zuzanna Sokołowska w finale

sp@sppelczyce.pl

epuap: /sppelczyce1/SkrytkaESP

+48 95 768 54 29 - Sekretariat

+48 515 379 691 - Pedagog

+48 515 379 527 - Stołówka

ul. ks. kan. Henryka Raźniewskiego 3

73-260 Pełczyce

Polska